Nowe rozwiązania techniczne lamp Chors

Nowe rozwiązania techniczne lamp Chors

Lampy Chors coraz częściej goszczą w naszych domach, marka Chors cieszy się sporym zainteresowaniem, a ich nowe pomysły i rozwiązania przedstawiamy poniżej.

Kinkiety Chors z serii MFlask

Nowe warianty z włącznikami DIM

Minimalistyczna rodzina MFlask charakteryzuje się subtelnymi proporcjami, nowoczesnym designem oraz źródłem LED z pełnym spektrum światła słonecznego CRI98 – SUNLIGHT. Oprawy Chors występują w dwóch barwach światła 2700 K i 3000 K w standardzie z diodą SUNLIGHT oraz włącznikiem DIM.

W skład serii MFlask wchodzą aż trzy typy kinkietów.

Chors MFlask K DIM to kinkiet natynkowy z bazą o wysokości 35 mm i średnicy 90 mm. Oprawa posiada wbudowany zasilacz.

Chors MFlask S K DIM to kinkiet z płaską bazą (wys. 12 mm, średnica 90 mm) przeznaczony do montażu naściennego. Oprawy sprzedawane są z zasilaniem podłączanym do gniazdka elektrycznego. Rozwiązanie dla tych, którzy nie mają wyprowadzenia prądu na ścianie.

Oraz MFlask H K DIM to kinkiet przeznaczony do montażu w zagłówku lub w ścianie. Baza o średnicy 90 mm wystaje poza płaszczyznę tylko na 5 mm. Rozwiązanie to jest bezpieczne dla użytkownika, chroni go przed dostępem do elektroniki, a montaż oprawy odbywa się przez przykręcenie do płyty śrubami. Wówczas oprawa jest zabezpieczona przed przypadkowym demontażem albo jej przestawieniem. Oprawa posiada wbudowany zasilacz.

Reflektory Chors z tej serii świetnie sprawdzą się w miejscach, które mamy w zasięgu ręki. Wbudowany włącznik DIM pozawala na włączanie / wyłączanie oprawy, regulację natężenia światła oraz na wygaszenie i automatyczne wyłączenie lampy po 30 minutach (funkcja SLEEP). Dodatkowym atutem włączników DIM jest fakt, że oprawa pamięta ostatni poziom natężenia światła i uruchomi się dokładnie na takim samym poziomie jasności.

Reflektor można obracać o 360 stopni, a regulowana soczewka pozwala na dostosowanie kąta świecenia w trakcie użytkowania oprawy.

Nowe sterownia w Chorsie DIM Switch

Nasze dobrze znane kinkiety Chors Hello słyną z połączenia modułu oświetlenia ogólnego i reflektora z możliwością kierunkowania i regulacji soczewki. Idealne rozwiązanie dla szukających ciekawego i funkcjonalnego oświetlenia przy łóżku. Ale nie tylko! Kinkiety Hello również świetnie sprawdzą się w salonie czy jadalni jako oświetlenie uzupełniające, a także w lokalach użytkowych jak biura, hotele, galerie.

TERAZ CHORS ! W standardowym wariancie kinkiety Hello są w wersji TRIAC na dwa obwody. To oznacza, że przy zainstalowaniu potencjometru możemy regulować natężenie dla dwóch źródeł światła niezależnie.

Taką wersją oprawy możemy sterować również za pomocą jednego potencjometru (1 obwód). Wówczas dwa źródła światła regulujemy w tym samym czasie.

UWAGA! Oprawy z zasilaczami TRIAC można również podłączyć pod klasyczny włącznik ON / OFF. Wtedy oprawa działa na zasadzie włącz / wyłącz.

NOWE LAMPY CHORS WŁĄCZNIKI DIM Z FUNKCJĄ SLEEP!

Chors Hello I DIM – to wersja oprawy z jednym włącznikiem DIM (1 obwód), który znajduje się w dolnej części oprawy. Krótkie przyciśnięcie włącznika DIM włącza i wyłącza oprawę, dłuższe reguluje natężenie światła.

Chors Hello II DIM – to wersja oprawy z dwoma włącznikami DIM (2 obwody), które znajduje się w dolnej części oprawy. Krótkie przyciśnięcie włącznika DIM włącza i wyłącza oprawę, dłuższe reguluje natężenie światła.

Poprzez szybkie, dwukrotne przyciśnięcie włącznika uruchamiamy funkcję SLEEP - czyli wygaszanie oprawy i automatycznie wyłączenie po 30 minutach!

Dodatkowym atutem włączników DIM jest fakt, że oprawa pamięta ostatni poziom natężenia światła i uruchomi się dokładnie na takim samym poziomie jasności.

Idealne rozwiązanie w lampach Chors, w sypialni dla osób, które lubią zasypiać przy delikatnym świetle lub w pokojach dziecięcych. Od teraz nie musicie się martwić wyłączeniem opraw przed snem! :)

Wraz z latem nadchodzą kolory! KOLORY LAMP CHORS z palety NCS

Już teraz mamy możliwość pomalowania dowolnej oprawy z naszej oferty w wybranym kolorze z palety NCS.

Usługa malowania w kolorach NCS daje ogrom możliwości aranżacji opraw. Żywe, dynamiczne kolory sprawiają, że oprawy są niezwykle wyraziste a barwy nasycone.

Z kolei odcienie jaśniejsze i bardziej subtelne pięknie wkomponują się we wnętrze, oddając spójność i harmonię oraz indywidualny charakter.

Oprawy w kolorach NCS wykończone są drobną strukturą.

UWAGA! Minimum logistyczne Chors wynosi 5 dowolnych opraw wybranego koloru NCS.

Wyjątkiem są kolory wylistowane poniżej. W tych wytypowanych przez projektantów kolorach można zamawiać dowolną ilość sztuk opraw.

Kolory NCS wytypowane zostały przez projektantów opraw. Kolory lamp Chors

Moonlight w kolorach: granatowy NCS S 4055-R70B, ceglany NCS S 4040-Y80R, zielony S 6010-B90G

Tonic w kolorach: błękitny NCS S 2005-B80G, pomarańczowy NCS S 2060-Y70R

Otel w kolorach: pomarańczowy NCS S 1060-Y80R, niebieski NCS S 1020-R80B, żołty NCS S 0540-G90Y

Firefly w kolorach: piaskowy NCS S 1502-Y50R, ciemny zielony NCS S 8010-B90G, ciemny fiolet NCS S 7020-R60B, ceglany NCS S 4550-Y60R, granatowy NCS S7020-R8OB, błękitny NCS S 1020-R80B

 

Komentarze

Dodaj komentarz